02.04.21

Рекомендації підготовки до ЗНО-2021


ЗНО-2021, ДПА 11 клас МАТЕМАТИКА ( рівень стандарт)

ДЛЯ ЧОГО

Оцінювання результатів навчання

ФОРМА

ЗНО

ДЕ ПРОХОДИТЬ

В пункті тестування

ДАТА СКЛАДАННЯ

·         28 травня 2021 р.

УСТАНОВЛЕННЯ ПОРОГА СКЛАВ/НЕ СКЛАВ

·         18.06.2021 р.

ТЕРМІН ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 22.06.2021.

ОСНОВНІ

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

v    Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 р. № 25, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 р. за № 118/29986.

v    Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 № 945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».

v    Календарний план підготовки та проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 30.09.2020 № 1210).

v    Програма ЗНО з математики 2021 року – Освіта.UA (osvita.ua)

v    Наказ МОН від 26.11.2020 № 1468 "Про підготовку до проведення в 2021 році вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання" 

v    Наказ МОН від 30.09.2020 № 1210 "Про підготовку до проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти". 

v    Наказ МОН від 08.10.2020 № 1232 "Деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики " 

v    Наказ МОН від 03.06.2020 № 762 "Про внесення зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти"

v    Наказ УЦОЯО від 20.05.2020 № 70 "Про внесення змін до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 10.10.2019 № 139"

v    Наказ МОН від 20.05.2020 № 664 "Про внесення змін до Календарного плану підготовки та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти"

v    Наказ МОН від 04.05.2020 №587 "Про підготовку та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти"

v    Наказ МОН від 27.04.2020 №549 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 11 травня 2019 року №635"

v    Наказ МОН від 09.04.2020 №487 "Про внесення зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти"

v    Наказ МОН від 19.02.2020 №246 "Про внесення змін до деяких наказів Міністерства освіти і науки України щодо державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання"

ЧИ ОБОВЯЗКОВО ПОТРІБНО ЗДАВАТИ ЗНО З МАТЕМАТИКИ

Для отримання результату ДПА з математики у 2021 році випускникам загальноосвітніх шкіл необхідно взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні з цього предмета.

ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Оцінювання результатів ЗНО проводиться за 200-бальною шкалою, а ДПА – за 12-бальною шкалою.

На підставі кількості тестових балів, яку набрав учасник тестування за виконання зазначених завдань тесту, буде визначена його оцінка за 12-бальною шкалою.

Для визначення результатів учасника зовнішнього оцінювання за 12-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в шкалу 1-12 балів.

ЗАРАХУВАННЯ ЯК РЕЗУЛЬТАТ ДПА

За підсумками тестування Український центр оцінювання якості освіти надсилає ЗЗСО результати тестування кожного учасника з математики, які зараховуються як результати державної підсумкової атестації.

ЧАС, ВІДВЕДЕНИЙ НА ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ТЕСТУ ЗНО У 2021 РОЦІ:

(У ХВИЛИНАХ)

150 хвилин (рівень стандарту)

 

210 хвилин (поглиблений рівень)

ОСОБЛИВОСТІ ТЕСТУ 2021 РОКУ

 

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики у 2021 році складається із завдань чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності, завдань відкритої форми з короткою відповіддю (структуроване та неструктуроване), а також завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

v  Результат виконання завдань №1-26, 30 та 31 буде зарахований як державна підсумкова атестація з математики для тих учнів, студентів закладів освіти, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та вивчали математику на рівні стандарту.

v  Результат виконання завдань всього тесту буде зарахований як державна підсумкова атестація з математики для тих учнів, студентів закладів освіти, які 2021 року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та вивчали математику на профільному рівні, а також буде використовуватися під час прийому до закладів вищої освіти України.

v    Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання №1-26, №30 та №31, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація на рівні стандарту, дорівнює 50 балам.

v Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту - 67 балів.

ФОРМИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

 

Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№1–16) — завдання складається з основи та п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») (№17–20) — завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 3) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Структуроване завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№21–24) — завдання складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання в бланку відповідей А.

Структуроване завдання оцінюється в 0, 1 або 2 бали: 1 бал за кожну правильно вказану відповідь; 0 балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Неструктуроване завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№25–29) — завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

Неструктуроване завдання оцінюється в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю першого виду (№30–32, 34) — завдання складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланках відповідей Б і В навів усі етапи розв'язання й обгрунтував їх, зробив посилання на математичні факти, з яких випливає те чи інше твердження, проілюстрував розв’язання задачі рисунками, графіками тощо.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю першого виду № 30, 34 оцінюються в 0, 1, 2, 3, 4, 5 або 6 балів; завдання № 31 оцінюється в 0, 1, 2, 3 або 4 бали; завдання № 32 оцінюється в 0, 1 або 2 бали.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю другого виду (№33) — завдання складається з основи та передбачає доведення твердження. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання в бланку відповідей В навів усі етапи доведення й обгрунтував їх, зробив посилання на використані математичні факти.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю другого виду                 № 33 оцінюються в 0, 1, 2 або 3 бали.

Завдання з розгорнутою відповіддю оцінюються відповідно до затверджених критеріїв оцінювання.

Розв’язання завдань у чернетці не перевіряються і до уваги не беруться.

РЕСУРСИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ЗНО

Зразок сертифікаційної роботи  ( стандарт) можна отримати за посиланням:

https://cpprk.com/upravlinnia/navchalno-vyrobnychyi-protses/zno/demonstratsiinyi-variant-sertyfikatsiinoi-roboty-z-matematyky-2021-roku-riven-standartu

 

Тести ЗНО минулих років (dneprtest.dp.ua)

РАДИМО УЧАСНИКАМ ТЕСТУВАННЯ З МАТЕМАТИКИ ОЗНАЙОМИТИСЯ З НАСТУПНИМИ МАТЕРІАЛАМИ

 

·         Програма зовнішнього незалежного оцінювання з математики 2021 року

·         Характеристика сертифікаційної роботи з математики 2021 року

·         Критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю з математики

·         Завдання та відповіді на тести ЗНО з математики минулих років

·         Тести ЗНО з математики онлайн

·         Тести ЗНО онлайн з інших предметів

·         Курси підготовки до ЗНО

·         Адаптована версія характеристики для осіб з порушеннями зору

·         Адаптована версія критеріїв оцінювання для осіб з порушеннями зору

·         (всі ці посилання активні, натискаєте кнопку CTRL і на матеріал, який цікавить, після чого він одразу відкриється)

ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА ЗНО

·         З дорожньою картою можна ознайомитися за наступним посиланням:

·         Все для учасника ЗНО - зовнішнє незалежне оцінювання – Освіта.UA (osvita.ua)


Немає коментарів:

Дописати коментар