02.04.21

Рекомендації підготовки до ЗНО-2021


ЗНО -2021, ДПА 11 клас Історія України

ДЛЯ ЧОГО

оцінювання результатів навчання

ФОРМА

ЗНО

ДЕ ПРОХОДИТЬ

в пункті тестування

ДАТА СКЛАДАННЯ

·         04 червня 2021 р.

ТЕРМІН ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

з історії – до 25.06.2021

ОСНОВНІ

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 р. № 25, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 р. за № 118/29986.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 № 945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

Календарний план підготовки та проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 30.09.2020 № 1210).

ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Оцінювання результатів ЗНО проводиться за 200-бальною шкалою, а ДПА – за 12-бальною шкалою.

ТРИВАЛІСТЬ ІСПИТУ

Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

ОСОБЛИВОСТІ ТЕСТУ

2021 РОКУ ТА ОЦІНКА ДПА З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

v    Тест зовнішнього незалежного оцінювання з історії України у 2021 році складається із завдань чотирьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності («логічні пари»), завдань на встановлення правильної послідовності та завдань з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповідей.

v    Загальна кількість завдань тесту з історії України – 60.

v    Результат виконання завдань № 1-30 («Історія України ХХ – початку ХХІ століття») за вибором випускника може бути зарахований як державна підсумкова атестація з історії України.

v    Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.

v    Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з історії України, правильно виконавши всі завдання № 1-30, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 47 балам.

v    Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи - 94 бали.

v    Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року, які вибрали історію України для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань частини «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.».На підставі кількості тестових балів, яку набрав учасник тестування за виконання завдань першої частини тесту, буде визначена його оцінка за 12-бальною шкалою.

ВИЗНАЧЕННЯ ТЕСТОВОГО БАЛА

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з історії України за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи).

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

 

Робота має  дві частини:

·       Частина 1. «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.» містить 30 завдань різних форм. Відповіді на ці завдання треба позначити та записати в бланку відповідей А.

·       Частина 2. «Історія України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.» містить 30 завдань різних форм. Відповіді на ці завдання треба позначити та записати в бланку відповідей А.

ТИПИ ЗАВДАНЬ СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ ТА СХЕМИ НАРАХУВАННЯ БАЛІВ ЗА ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ

 

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 46 завдань цієї форми (№ 1-23*, 31-53), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності («логічні пари»). Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив відповідність і зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 6 завдань цієї форми (№ 24-26*, 54-56), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»);                  0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку;          0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення правильної послідовності. Завдання складається з основи та переліку подій (явищ, фактів, процесів тощо), позначених буквами, які потрібно розташувати в правильній послідовності, де перша подія має відповідати цифрі 1, друга – цифрі 2, третя – цифрі 3, четверта – цифрі 4. Завдання вважається виконаним, якщо учасник ЗНО зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Г) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 4 завдання такої форми (№ 27*-28*, 57-58), кожне з яких оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 3 бали, якщо правильно вказано послідовність усіх подій; 2 бали, якщо вказано першу й останню події; 1 бал, якщо вказано або першу, або останню подію; 0 балів за будь - яку правильно вказану подію, якщо зроблено більше однієї позначки в рядку; 0 балів за завдання, якщо неправильно вказано першу й останню події, або відповіді на завдання не надано.

Завдання з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповідей. Завдання складається з основи та семи варіантів відповіді, позначених цифрами, серед яких лише три правильні. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і записав три відповіді (цифри) у бланку відповідей А.

Тест містить 4 завдання цієї форми (№ 29*-30*, 59-60). Кожне завдання оцінюється в 0, 1, 2 або 3 бали: 1 бал – за кожен правильно вказаний варіант відповіді (цифру) із трьох можливих; 0 балів, якщо не вказано жодного правильного варіанта відповіді (цифри), або один варіант відповіді (цифра) вказано тричі, або відповіді на завдання не надано. Порядок написання цифр значення не має.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА НОМЕРИ ЗАВДАНЬ ІЗ ЗІРОЧКОЮ*

* – завдання з історії України, результат виконання яких буде зараховано як результат державної підсумкової атестації.

(№ 1-23*), (№ 24-26*), (№ 27*-28*), (№ 29*-30*)

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ

(посилання активні, потрібно натиснути одночасно Ctrl і посилання)

1. При підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання з історії України зверніть увагу на програму ЗНО з цього предмета, яка хронологічно охоплює весь зміст шкільних курсів історії України від найдавніших часів до сьогодення і складається з 31 теми.

Програма передбачає перевірку знань про основні політичні, соціально-економічні, культурні події, явища та процеси минулого, діяльність видатних історичних діячів, а також сформованості в учнів загальнопредметних історичних умінь.
   Зверніть увагу на те, що невід’ємною складовою програми ЗНО з історії України є перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, обов’язкових для розпізнавання учасниками тестування.

2.      Радимо учасникам тестування з історії України також ознайомитися з наступними матеріалами:

·         Портрети історичних персоналій обов'язкових на ЗНО з історії

·         Візуалізований перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва

·         Програма зовнішнього незалежного оцінювання з історії України 2021 року

·         Загальна характеристика тесту з історії України 2021 року

·         Завдання та відповіді на тести ЗНО з історії України минулих років

·         Тести ЗНО онлайн з історії України

·         Тести ЗНО онлайн з інших предметів

·         Курси підготовки до ЗНО

·         Адаптована версія характеристики та критеріїв оцінювання для осіб з порушеннями зору

3.      Український центр якості освіти è УЧАСНИКУ ЗОВНІШНЬОГО ОЦІНЮВАННЯ è ПІДГОТОВКА + нормативні документи http://testportal.gov.ua/zagalna-informatsiya-zno/

4.       Освітній портал «Академія»

http://zno.academia.in.ua/course/view.php?id=3 Онлайн-курс "Підготовка до ЗНО з історії України" передбачає поетапне опрацювання 41 теми з історії України з найдавніших часів до сьогодення

5.       Тематичні тести до ЗНО з історії України https://istzno.dp

6.      Сайт Memrise https://www.memrise.com/courses/ukrainian/history/

7.        ЗНО клуб – всеукраїнський портал з підготовки до ЗНО

8.      PROMETHEUS – Курс “Історія України. Повний курс підготовки до ЗНО“

9.       Phoenicis https://phoenicis.com.ua/ - комплексна підготовка до ЗНО YouTube

1. Історія України. Аудіокнига. Підготовка до ЗНО (35 частин) https://bit.ly/2SfHrI5

2. Курс історії України (підготовка до ЗНО) https://www.youtube.com/watch?v=o9S59B3O4qc&list=PLv6ufBUWdRi3a99 -jLH5Z5adiwYVv16jD

 

3. Історія українських земель (всі серії) https://bit.ly/2QTSbiV

 

4.ІсторіяУкраїни https://www.youtube.com/watch?v=os7luzSBJsE&list=PLNHlpbN2c0a TuXLaEdk8O3tstbyzeU3Fs

 

5. Історія гідності https://www.youtube.com/watc

 

Відео ЮТУБ:

Як легко вивчити всі дати, терміни та пам’ятки для ЗНО?

ІсторіяУкраїни https://www.youtube.com/watch?time_continue=99&v=XAixgEG0_Ks

https://istzno.dp.ua/ https://www.memrise.com/courses/ukrainian/his tory/

репетитор – тренажер

Як легко запам’ятати історичні дати

 1. http://russian7.ru/post/kak-zapomnit-istoricheskie-daty/

2. http://kakotvet.com/biznes/insha-biznes/15201-jak-najkrashhe-zapamjatovuvati-dati-i-podii.html

          3. http://spm.moippo.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id =74:yak-zapamyatovuvaty-daty-z-istoriyi&catid=24&Itemid=112

Немає коментарів:

Дописати коментар