02.04.21

Рекомендації підготовки до ЗНО-2021

 

ЗНО – 2021, ДПА 11 клас ФІЗИКА

ДЛЯ ЧОГО

оцінювання результатів навчання

ФОРМА

ЗНО

ДЕ ПРОХОДИТЬ

в пункті тестування

ДАТА СКЛАДАННЯ

·         07 червня 2021 р.

ТЕРМІН ОГОЛОШЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

 Результати зовнішнього незалежного оцінювання з фізики буде оголошено до              22 червня.

ОСНОВНІ

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 р. № 25, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 р. за № 118/29986.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.07.2019 № 945 «Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»

Календарний план підготовки та проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 30.09.2020        № 1210).

ДПА У ФОРМІ ЗНО З ФІЗИКИ

Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року, які вибрали фізику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи.

ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Оцінювання результатів ЗНО проводиться за 200-бальною шкалою, а ДПА – за 12-бальною шкалою.

ТРИВАЛІСТЬ ІСПИТУ

Тривалість іспиту складає 180 хвилин.

ОСОБЛИВОСТІ ТЕСТУ

2021 РОКУ ТА ОЦІНКА ДПА З ФІЗИКИ

 

v  Сертифікаційна робота з фізики налічує 38 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності («логічні пари») (4 завдання), завдань відкритої форми із короткою відповіддю структурованого і неструктурованого типу (14 завдань).

v  Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи, - 64.

v  Загальна кількість завдань тесту з фізики – 38.

v  Матеріал програми зовнішнього незалежного оцінювання з фізики поділено на п’ять тематичних блоків: «Механіка», «Молекулярна фізика та термодинаміка», «Електродинаміка», «Коливання і хвилі. Оптика», «Елементи теорії відносності. Квантова фізика», які, в свою чергу, розподілено за розділами і темами.

v  Метою зовнішнього незалежного оцінювання з фізики є оцінити наступні уміння учасників зовнішнього незалежного оцінювання:

ü  встановлювати зв’язок між явищами навколишнього світу на основі знання законів фізики та фундаментальних фізичних експериментів;

ü  застосовувати основні закони, правила, поняття та принципи, що вивчаються в курсі фізики середньої загальноосвітньої школи;

ü  визначати загальні риси і суттєві відмінності змісту фізичних явищ та процесів, межі застосування фізичних законів;

ü  використовувати теоретичні знання для розв'язування задач різного типу (якісних, розрахункових, графічних, експериментальних, комбінованих тощо);

ü  складати план практичних дій щодо виконання експерименту, користуватися вимірювальними приладами, обладнанням, обробляти результати дослідження, робити висновки щодо отриманих результатів;

ü  пояснювати принцип дії простих пристроїв, механізмів та вимірювальних приладів з фізичної точки зору;

ü  аналізувати графіки залежностей між фізичними величинами, робити висновки;

ü  правильно визначати та використовувати одиниці фізичних величин.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ ТА ОБЛАДНАННЯ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ТЕСТУ З ФІЗИКИ

Додаткові матеріали та обладнання під час виконання тесту з фізики не використовуються. У тестових зошитах із фізики будуть подані таблиця префіксів до одиниць SI і таблиця значень тригонометричних функцій деяких кутів.

 

ВИЗНАЧЕННЯ ТЕСТОВОГО БАЛА

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з фізики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи).

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

 

ТИПИ ЗАВДАНЬ СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ ТА СХЕМИ НАРАХУВАННЯ БАЛІВ ЗА ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ (Розв’язання завдань у чернетці не перевіряються і до уваги не беруться.)

 

 

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 20 завдань цієї форми (№1-20), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з основи та двох стовпчиків інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

Тест містить 4 завдання цієї форми (№21-24), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; 0 балів за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари»), або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю

Структуроване завдання. Воно складається з основи та двох частин і передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, відповіді до кожної з частин завдання у бланку відповідей А.

Тест містить 4 завдання такої форми (№25-28), що оцінюються в 0, 1 або 2 бали: 1 бал за кожну правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано обидві неправильні відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Неструктуроване завдання. Воно складається з основи та передбачає розв’язування задачі. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання, здійснивши відповідні числові розрахунки, записав, дотримуючись вимог і правил, кінцеву відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 10 завдань такого типу (№29-38), що оцінюються в 0 або 2 бали: 2 бали, якщо вказана правильна відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або відповіді на завдання не надано.

ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ

(посилання активні, потрібно натиснути одночасно Ctrl і посилання)

Радимо учасникам тестування з фізики ознайомитися з наступними матеріалами:

Зміст сертифікаційної роботи з фізики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з фізики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з фізики для закладів загальної середньої освіти.

 

·         Програма зовнішнього незалежного оцінювання з фізики 2021 року

·         Загальна характеристика тесту з фізики 2021 року

·         Завдання та відповіді на тести ЗНО з фізики минулих років

·         Тести ЗНО онлайн з фізики

·         Тести ЗНО онлайн з інших предметів

Курси підготовки до ЗНО

Немає коментарів:

Дописати коментар