04.12.18

Інструкція з техніки безпеки на зимові канікули


Правила безпечної поведінки під час зимових канікул

1. Поведінка на дорозі
Взимку дороги особливо небезпечні, оскільки випадає сніг і засипає їх. Від морозу сніг замерзає і дорога робиться особливо слизькою, як каток. Тому їх треба посипати піском, щоб відбувалося зчеплення коліс з дорогою, тобто тертя. Але дорогу посипали, а сніг іде й іде, дорога знову робиться слизькою.
Машинам треба їхати, їх заносить на поворотах так сильно, що може крутити навколо своєї осі, як карусель. У таких випадках найчастіше трапляються ДТП з важкими наслідками. Водієві важко впоратися з керуванням. Тому взимку треба бути особливо обережним. А це означає, що не можна ковзатися на тротуарі, а тим більш на проїжджій частині дороги. Машину на слизькій дорозі зупинити неможливо. Гальмівний шлях транспортного засобу на слизькій дорозі збільшується у два - три рази. Хоч на колеса одягають зимову гуму з шипами, яка поліпшує зчеплення з дорогою, але це мало допомагає, коли дороги слизькі.
Ви - пішоходи. Тому подумаймо разом, як вберегти себе від ДТП. Почнемо з того, що взимку треба бути особливо уважними на дорозі.

2. Правила поведінки на вулицях і дорогах у зимовий період
• Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.
• Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб не виїхати на проїжджу частину, бо це дуже небезпечно.
• Не ходіть близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування
• При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машини. Або тоді, коли транспортні засоби вже зупинилися.
• Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспортних засобів, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.
• Не катайтеся на ковзанах по тротуару чи дорозі - це небезпечно.
• Ніколи не чіпляйтеся до транспортних засобів, щоб прокататися з «вітерцем». Це приведе до тяжких трагічних наслідків.
• Ніколи не спускайтеся з гірки на санчатах або лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.
• Залізниці взимку також небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає потреба перейти залізничну колію, то будьте уважні.
• Не грайтеся в рухливі ігри поблизу проїжджої частини. Не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса автомобіля.
• Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або ненароком хтось може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.
• Поводьтеся на вулиці та зупинці культурно, чемно, адже соромно бути невихованим.
• Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена чи недостатня видимість. • Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.

3. Відмороження – це постійний ризик
·                    Ознаки та симптоми
·                    Залежно від обставин і тривалості дії низьких температур відмороження може також супроводжуватися гіпотермією, тобто загальним переохолодженням організму на відміну від замерзання певної частини тіла.
·                    Ознаки відмороження: відсутність чутливості в пошкодженій ділянці; закоцюбіння; восковий колір шкіри; шкіра холодна на дотик; зміна кольору шкіри (почервоніла, жовта, бліда, посиніла).
·                    Перша допомога:
·                    спочатку надайте допомогу як при ознаках гіпотермії;
·                    проводьте обробку ураженої частини обережно, ніколи не розтирайте її, бо це призводить до ще більших пошкоджень;
·                    уникайте різкого зігрівання відмороженої частини тіла;
·                    зігрійте відморожену частину тіла руками або іншими частинами тіла;
·                    якщо відморожена частина тіла не набирає нормального кольору, занурить її в теплу воду 38-42°С. Якщо вода на дотик викликає відчуття дискомфорту, то вона занадто гаряча;
·                    тримайте пошкоджену частину тіла в теплій воді, доки відморожена ділянка не почервоніє і не стане теплою на дотик;
·                    забинтуйте пошкоджену ділянку сухою стерильною пов’язкою. При відмороженні пальців рук і ніг покладіть між ними вату або марлю. Не руйнуйте утворені пухирі. Якомога швидше доставте постраждалого до лікаря.

4. Заходи безпеки у поводженні з піротехнічними виробами
Через необережність при використанні піротехнічних виробів щороку фіксується чимало випадків травмування людей. Нерідко вибухонебезпечні предмети потрапляють до рук дітям. Палаючі ракети залітають на балкони квартир, розбивають шибки вікон у будинках. Найнебезпечніше те, що вогонь може спалахнути як миттєво, так і після тривалого тління, коли у приміщенні нікого не буде.

4.1. Щоб уникнути нещасних випадків, слід точно дотримуватися інструкції з використання піротехніки.
·                    Використовувати піротехніку повинні дорослі люди, які добре розуміють наслідки її неправильного застосування.
·                    При купівлі побутових піротехнічних виробів потрібно звернути увагу на наявність сертифікатів відповідності вимогам безпеки. Якщо вони відсутні, то реалізація та використання виробів заборонені.
·                    Продавати піротехнічні вироби мають право тільки суб’єкти господарювання за наявності ряду відповідних документів, зокрема копії свідоцтва (довідки) про проходження спеціальної підготовки та допуску до роботи з піротехнічними виробами.
·                    При зберіганні піротехніки, споживач повинен вжити заходів щодо унеможливлення безконтрольного доступу до неї неповнолітніх, а також можливості випадкової ініціалізації внаслідок використання відкритого вогню, куріння, дії нагрівальних приладів тощо.
·                    Застосування піротехнічних виробів повинно здійснюватися відповідно до інструкції. Не можна використовувати їх у зоні, забороненій рішеннями органів місцевого самоврядування.
·                    Користуватися піротехнічними виробами можна на відстані не ближче 50-ти метрів від будівель та споруд, а від АЗС чи інших вогненебезпечних об’єктів — на відстані 100–150 метрів. Безпечна відстань, на яку необхідно відійти після підпалювання ґніту, повинна становити не менше 10 м.
·                    Після приведення в дію піротехнічного виробу, незалежно від того спрацював він чи ні, не можна підходити до нього 15–20 хвилин (ґніт може ще повільно горіти, і тоді виріб дострілює).
·                    Винні у порушенні порядку зберігання, торгівлі та використання піротехнічних виробів несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

4.2. При використанні піротехнічних виробів необхідно звернути увагу на таке:
— ракети летять вгору разом з дерев’яним стабілізатором, який часто помилково закопують у землю або примотують скотчем до дерев тощо. Такі ракети потрібно вкласти стабілізатором в надійно закріплену ємність і після цього підпалити ґніт;
— на більшості ракет ґніт закритий ковпачком жовтогарячого кольору або загорнутий у вологозахищений папір чи целофанову плівку. Тому потрібно звільнити ґніт від захисту. Якщо цього не зробити, при горінні в обмеженому просторі ґніт стане швидко горіти, що становитиме небезпеку для того, хто знаходиться поруч з ракетою;
— термін придатності феєрверка зазвичай не більше року, тому пороховий заряд злежується. Прострочена, а також волога продукція може вибухнути набагато раніше, ніж це передбачено заводом-виробником;
— на всіх «римських свічах» написана кількість зарядів, тому при їх використанні треба порахувати постріли, щоб переконатися, що виріб відпрацював цілком;
— феєрверки необхідно встановлювати на рівну поверхню, обклавши камінням, або прикріпити до вертикального кілка, адже ці вироби мають властивість підстрибувати й перевертатися під час вистрілювання.

4.16. Заборонено при використанні піротехнічних виробів:
·         використовувати вироби, які мають наявні дефекти: зіпсовані, підмочені, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або ґноту;
·         розбирати вироби та піддавати їх механічним впливам;
·         переносити в кишенях, під одягом;
·         користуватися піротехнікою в нетверезому стані;
·         кидати під ноги перехожим з вікон і балконів;
·         запускати феєрверки з дахів будинків;
·         курити при використанні піротехніки;
·         сушити піротехнічні вироби, які відсиріли, на батареях опалення або печах;
·         користуватися саморобними піротехнічними засобами;
·         запалювати бенгальські вогні біля ялинки, при великому скупченні людей, біля дітей у маскарадних костюмах;
·         підривати петарди в приміщенні, в покинутих будівлях, біля житла;
·         цілитися хлопавкою в обличчя, стріляти в легкозаймисті предмети;
·         намагатися повторно запустити піротехнічні вироби у випадку їх неспрацювання з будь-яких причин.

5. Правила поведiнки на кризi
• Не виходьте на кригу, мiцнiсть якої вам невiдома;
• не виходьте на кригу пiд час льодоходу, весняної вiдлиги, снiгу i сильних перепадiв температури повiтря;
• не збирайтесь на кризi великими групами;
• не заїжджайте на лижах з крутого берега на неперевiрену кригу

6. Правила поведiнки при користуванні електричними приладами
При користуванні електричними приладами не можна:
- залишати без догляду ввімкнені прилади;
- ставити під розеткою електронагрівальні прилади, бо контакти розетки можуть перегрітися;
- вмикати у розетку декілька приладів одночасно;
- торкатися оголених місць при порушенні електропроводки або оголенні електричного проводу, поломці розетки;
- вмикати несправні електричні праски, самовари тощо;
- стукати по екрану телевізора, що згас, він може зайнятися або вибухнути; телевізор необхідно негайно вимкнути.
При користуванні нагрівальними приладами не можна:
- вмикати їх через трійник та розміщати під розетками;
- накривати, адже прилад перегрівається;
- використовувати у тривалому режимі.

7. Правила безпечного користування побутовими газовими приладами.
Гази, і особливо продукти їх згоряння, спричиняють отруйну дію, тому треба дотримуватися особливої обережності. Необхідно провітрювати приміщення, де є газові прилади.
Забороняється:
-- користуватися газовими колонками при відсутності тяги;
-- відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани газової плити;
-- стукати по кранах, пальниках твердими предметами;
-- сушити речі над газовою плитою.
Почувши запах газу, перекрийте кран газопроводу і зателефонуйте 04.

8. Дії  при виявленні запаху газу.
Якщо ви виявили запах газу в приміщенні, то дотримуйтесь наступних правил:
-- не вмикайте електрику;
-- не запалюйте сірники; 
-- не паліть;
-- провітріть приміщення;
-- перекрийте крани газоподачі;
-- викличте аварійну бригаду за номером 104.

Будьте обережні: запобігайте утворенню іскор у будь-який спосіб, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху.






Немає коментарів:

Дописати коментар